Главная страница   Меню   Акции   Гостиница   Сауна   Галерея   Контакты
Перейти на главную

 Facebook 

Новый
Старый

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Логин 
Пароль 
 

  

Що можна дати корові при отруєнні

Що можна дати корові при отруєнні



Що робити, якщо корова отруїлася?



Причини, що призводять до отруєння корів, можуть бути різноманітними. Власникам великої рогатої худоби необхідно знати основні ознаки отруєння та способи надання допомоги своїм сільськогосподарським тваринам. Також існують різні профілактичні методи, які можна застосовувати для запобігання отруєнням у великорогатої худоби на фермах та у приватних подвір'ях.



Що може спровокувати отруєння корови



Отруєння корови в сільському господарстві не є рідкістю, тому що велика рогата худоба завжди цікава і прагне спробувати все, що потрапляє в її поле зору. Внаслідок отруєння у тварини знижується продуктивність: зменшується надій молока, виникають аборти. У деяких тяжких випадках корова може загинути. Проте своєчасна перша допомога може врятувати життя тварини, тоді як ігнорування ознак отруєння призведе до загибелі сільськогосподарської худоби. Що робити, якщо корова отруїлася?



Причини отруєння у корів



Інтоксикація ВРХ виникає з тих самих причин, як і отруєння в інших тварин. В результаті надходження токсинів та отрут до травного тракту відбувається порушення роботи органів і систем. Велика рогата худоба, будучи травоїдною твариною, більш схильний до негативного впливу патогенних бактерій на шлунок.



Отруєння у ВРХ може виникати з таких причин:





  • Харчування корів неякісним кормом чи зіпсованими продуктами.


  • Поїдання отруйних рослин.


  • Вплив на організм сільськогосподарської худоби отрутохімічними речовинами, такими як пестициди, нітрити та нітрати, що використовуються для підвищення врожайності культур.


  • Проковтування сторонніх предметів, які можуть викликати закупорку стравоходу, шлунка та кишечника.


  • Отруєння важкими солями, наприклад, сіллю міді, що може призвести до смерті тварини, якщо не буде надано невідкладну допомогу.


  • Потрапляння в їжу старої картоплі або отруйних грибів.




Відсутність реакції зіниць на світло, збільшення добового об'єму сечі, напруженість м'язів та спазми, порушення дихальної діяльності, відсутність інтересу до корму, підвищення температури тіла, надто повільний або навпаки швидкий пульс – все це ознаки отруєння корів. Своєчасна допомога, надана постраждалій тварині, допоможе мінімізувати ці ознаки, проте, якщо термінових заходів допомоги не було вжито, токсини швидко всосуться в кров і корова загине.



Перша допомога



Слід зазначити, що отруєння у корови, симптоми та лікування мають визначатися лише лікарем, будь-яка самодіяльність може призвести до серйозних наслідків. Однак, якщо неможливо викликати фельдшера, тварині намагаються допомогти своїми силами. Для усунення впливу отруйної речовини на організм потрібно ввести антидот (протиотруту), але не завжди потрібний засіб виявляється під рукою. Крім того, проти деяких отруйних речовин, наприклад небезпечних рослин, антидоту немає, тому будь-яке лікування виявиться марним.



Що робити при отруєнні теляти? При інтоксикації хімічними отрутами потрібно провести прокол рубця (однієї з камер шлунка корови), але не кожен фермер знає, де саме рубець.



Трапляються ситуації, коли корова поїдає сторонні предмети, такі як пакети, шматки тканини і т.д. Що робити, якщо корова з'їла ганчірку? Вважається, що у такий спосіб ганчірка безболісно вийде з тіла тварини природним шляхом.



Нерідко виникають ситуації, коли теля з'їло целофан. їжа спочатку попадає в рубець для ферментативного перетравлення. Однак поліетилен не може перетравитися під Вплив бактерій, що знаходяться в рубці ВРХ, тому сторонній предмет не може пройти в наступну камеру.



Що робити при отруєнні корови сторонніми предметами?



Що робити, якщо кіт з'їв отруєну мишу, читайте тут.



Лікування



Чим можна лікувати корову при отруєнні?





  1. Використання проносних засобів, таких як глауберова сіль. Рекомендується давати їх тварині відразу після поїдання отруйної речовини (харчове отруєння у корови).


  2. Застосування адсорбентів, наприклад активованого вугілля або білої глини. Ці речовини, подібно до губки, поглинають токсини і м'яко виводять їх з організму тварини. Важливо розпочати лікування отруєння у корови якнайшвидше.


  3. Використання кофеїновмісних препаратів для усунення пригнічення нервової системи.


  4. Застосування хлоралгідрату при надмірному збудженні, щоб зняти напругу в м'язах.


  5. Використання антидоту. Для більшості отрут і токсинів існують протиотрути, які усувають їхню дію.


  6. Застосування глюкози при сильній блювоті та проносі для усунення симптомів зневоднення.




Порада від лікаря! При отруєнні корови мідною сіллю необхідно промити шлунок, проте використання чистої води для цієї процедури недостатньо. В іншому випадку отрута швидко пошириться по органах та тканинах тварини. Для промивання шлунка слід приготувати розчин таніну чи калію перманганату. Після процедури промивання корові вводять розчини, що обволікають, для шлунка.



Профілактика



Незважаючи на те, що жодна тварина не застрахована від отруєнь, важливо запобігти можливості інтоксикації. Перед тим як випустити велику рогату худобу на пасовищі, необхідно переконатися, що там немає отруйних рослин і грибів, а також що сміття не розкидане. На фермах також слід підтримувати чистоту в загонах, регулярно забираючи побутові відходи та небезпечні предмети.



Отруєння великорогатої худоби на фермах є досить поширеною проблемою. Якщо корова отруїлася, необхідно негайно надати їй допомогу, інакше тварина може загинути. Для лікування отруєння корови необхідно звернутися до досвідченого фахівця.



Часті запитання



Що робити, якщо корова отруїлася?



Якщо корова отруїлася, необхідно негайно вжити таких заходів:



Які ознаки свідчать, що корова отруїлася?



Деякі ознаки отруєння у корів можуть включати втрату апетиту, слабкість, діарею, блювання, зміну поведінки та порушення координації рухів.



Як запобігти отруєнню корови?



Для запобігання отруєнню корови необхідно забезпечити їм безпечне пасовище, вільне від отруйних рослин та хімічних речовин. Також важливо регулярно оглядати пасовища та видаляти небезпечні рослини.



Яку допомогу потрібно надати отруєній корові?



Якщо корова отруїлася, слід негайно звернутися за ветеринарною допомогою. Ветеринар проведе огляд тварини та запропонує відповідне лікування, яке може включати промивання шлунка, введення протиотрути та симптоматичну терапію.



Як запобігти отруєнню корови у майбутньому?



Для запобігання отруєнню корови у майбутньому рекомендується регулярно перевіряти пасовища на наявність отруйних рослин, стежити за якістю корму та води, а також забезпечувати коровам збалансоване харчування та умови утримання.



Корисні поради



РАДА №1



Якщо корова отруїлася, насамперед необхідно викликати ветеринара. Тільки професіонал зможе визначити причину отруєння та запропонувати найбільш ефективне лікування.



РАДА №2



Щоб уникнути подальшого отруєння, необхідно негайно видалити корову з джерела отруєння. Якщо відомо, що корова отруїлася рослинами, необхідно ізолювати її від них та надати доступ до чистої питної води.



РАДА №3



Важливо пам'ятати, що самолікування може бути небезпечним для тварини.Не намагайтеся самі проводити будь-які процедури чи давати ліки без консультації ветеринара. Дотримуйтесь його рекомендацій та інструкцій з догляду за отруєною коровою.



Що робити, якщо корова отруїлася?



Однією з причин відмінка великої рогатої худоби є отруєння. Якщо корова отруїлася, діяти потрібно швидко – отрути та токсини, потрапивши у шлунок, всмоктуються у кров та можуть призвести до смерті тварини. У цій статті будуть розглянуті причини отруєння, методи надання екстреної допомоги за різних видів інтоксикації та профілактичні заходи.



Причини отруєння



Корови не надто перебірливі у виборі їжі, тому часто відбувається отруєння. Чим може отруїтися корівка:





  1. Отруйною травою, наприклад, люцерною, люпином, болиголовом, папоротею або суданкою, жолудами.


  2. Отруйними грибами.


  3. Картопля, яка лежала на сонці. Такі коренеплоди накопичують токсичну речовину - соланін, яка і викликає сильне отруєння в ВРХ.


  4. Буряком (коровам заборонено давати багато цих овочів за один раз).


  5. Хімічними сполуками, отрутохімікатами – солями міді, ртуттю, миш'яком, нітратами, пестицидами.


  6. Солю - якщо корова з'їсть велику кількість солі, у неї буває отруєння.


  7. Цвіль - тварина є сіно поганої якості, уражене грибком, що викликає сильну інтоксикацію організму.




До причин отруєння належать такі фактори:





  • Відсутність контролю за якістю корму.


  • Випас тварин на полях та пасовищах, де застосовують добрива.


  • Неуважне ставлення до тварин.




Своєчасна діагностика отруєнь дуже важлива. У разі потрапляння отрут до організму тварини нерідко настає летальний кінець.Щоб вчасно надати допомогу бурі, необхідно знати, які симптоми виникають при отруєнні різними речовинами.



Отруєння корови з летальним кінцем



Симптоми



Отруєння у корів проявляється досить виражено. Розглянемо його симптоми докладно:





  1. Здуття живота.


  2. Пронос (кал змінює колір, у ньому виявляється слиз, кров, пінисті включення).


  3. Блювота.


  4. Пригнічений стан, тварина частіше лежить, витягнувши кінцівки.


  5. Хода хитка.


  6. Подих часто, серцевий ритм прискорений.


  7. Рясне слиновиділення.


  8. Зіниці звужені чи розширені.


  9. Слизова оболонка ротової порожнини синюшна (при отруєнні миш'яком) або червона з виразками (якщо в організм потрапила ртуть).




Важливо! При отруєнні деякими отрутами тварина надмірно збуджена, можуть початися судоми.



Спостерігаючи подібні симптоми, діяти потрібно негайно, тому що отрута, що потрапила в шлунок, продовжує всмоктуватись у кров, тим самим посилюючи стан корови. Як допомогти корівці?



Екстрена допомога



Лікування отруєнь має проводити досвідчений ветеринар. У разі потрапляння в організм корови хімікатів як екстрений захід іноді застосовують прокол рубця, а також різні антидоти, речовини, які нейтралізують дію отрут і токсинів в організмі. Розглянемо, як проводиться екстрена терапія у різних ситуаціях.





  1. Якщо корова наїлася отруйної трави, як антидот використовують оцтову кислоту, розведену водою. Розчин повинен мати концентрацію 0,5%. Не більше 2 літрів засобу вводять у шлунок корівки, завдяки чому отрути з рослин не здатні всмоктуватись у кров. Паралельно застосовується промивання розчином марганцівки концентрації 0,1%. внутрішньовенно вводять глюкозу, а також розчин уротропіну (10%).


  2. При отруєнні ртуттю застосовують антидот Стрижевського. Після нейтралізації отрути тварині дають молоко або слизові відвари, щоб створити в шлунку плівку, що обволікає.


  3. При отруєнні нітратами використовують метиленову синь, після чого промивають шлунок через зонд.


  4. Якщо причиною інтоксикації стали солі міді, проводиться промивання шлунка водою з додаванням вугілля. Поруч із внутрішньовенно вводиться розчин глюкози.


  5. Якщо корова з'їла разом із кормом миш'як, шлунок промивають розчином паленої магнезії концентрації 1%. Після проведення очищувальної процедури бурі дають маслянисті емульсії або молоко.


  6. При отруєнні буряком необхідно промити шлунок розчином марганцівки, зробити підшкірну ін'єкцію інсуліну, щоб знизити рівень цукру в крові, а в вену ввести розчин натрію хлориду (5%).




У разі сильного гноблення нервової системи застосовують ін'єкції з кофеїном. Якщо тварина надмірно збуджена, їй вводять внутрішньовенно хлоралгідрат.



Увага! Неприпустимо займатися лікуванням корови при сильних отруєннях, не маючи досвіду у ветеринарії. Неправильно підібраний антидот або розчин для ін'єкцій може призвести до смерті.



Після проведення екстреної терапії ветеринар дасть докладні інструкції щодо подальшого лікування.



Лікування



Подальші дії, що стосуються лікування корівки, включають забезпечення їй повного спокою. У перші дві доби після отруєння тварину не годують, а лише пропонують питво. Паралельно продовжують давати сорбенти, які допоможуть вивести залишки токсичних речовин із організму.



У перші 2 доби тварина тільки напувають



Коли стан здоров'я стабілізується, дозволяється вводити до раціону різні бовтанки – борошняну, вівсяну. У міру появи апетиту тварину поступово переводять на звичний раціон.



Профілактика



Щоб уникнути отруєння у великої рогатої худоби, фермерам необхідно ретельно стежити за якістю корму. Важливо правильно зберігати сіно, щоб у ньому не з'явилася пліснява. Картопля, призначена для годування тварин, повинна зберігатися в темному місці, інакше в бульбах накопичуватиметься токсин соланін.



Не можна випускати корів на пасовища, які нещодавно обробляли добривами чи іншими хімічними речовинами. Забороняється мити тару, в якій зберігалися отруйні речовини, у водоймищах, де п'ють тварини. Щоб уникнути отруєння корів буряком, неприпустимо згодовувати їм понад 10-12 кілограмів коренеплодів на добу. Ретельний контроль якості корму дозволить уникнути отруєнь ВРХ.



Отруєння – поширена причина загибелі ВРХ у фермерських господарствах. Небезпека його полягає в тому, що стан тварини швидко погіршується - настає зневоднення, загальне пригнічення, судоми, параліч, а потім смерть. При виявленні перших симптомів отруєння у корови терміново звертайтеся до ветеринарної служби. Щоб запобігти подібним ситуаціям, ретельно слідкуйте за якістю корму і зберігайте його подалі від хімічних речовин.

Схожі записи