Главная страница   Меню   Акции   Гостиница   Сауна   Галерея   Контакты
Перейти на главную

 Facebook 

Новый
Старый

«    Март 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Логин 
Пароль 
 

  

4 способи дізнатися підтримує телефон бездротову зарядку чи ні

4 способи дізнатися підтримує телефон бездротову зарядку чи ні



4 способи дізнатися, підтримує телефон бездротову зарядку чи ні



Якщо вам потрібно дізнатися, чи підтримує телефон бездротову зарядку, або знайти найповніший список смартфонів за допомогою бездротової зарядки, то скористайтеся цією інструкцією.



Зараз технологія позначається як "індуктивна зарядка", "Qi-Power" або просто як "підтримка Qi", рідше "Wireless Charger Support"



Як дізнатися, чи підтримує смартфон бездротове заряджання?



Візуально визначити наявність цієї опції на телефоні неможливо. Мобільний пристрій під час розміщення на індуктивний зарядний пристрій отримує енергію без проводів через індукційну котушку (не заплутайтеся зараз). Котушка розміщується на задній незнімній кришці смартфона.





  1. У більшості випадків ви не знайдете інформації про підтримку Qi на телефоні.


  2. У налаштуваннях смартфона бездротова зарядка також не згадується (напишіть у коментарі, якщо у вашому випадку виробник додав інформацію).


  3. Єдиний спосіб (крім підключення) — дізнатися про характеристики з документації або через сервіси.




Найвірніше спосіб визначити, чи на вашому телефоні підтримка бездротової зарядки буде звернення до документації та характеристик в ній. Але ви також можете знайти свій апарат у системах-агрегаторах для перевірки.



Щоб дізнатися, чи в смартфоні є бездротова зарядка, його розбирати не потрібно — просто перевірте назву в консорціумі WPC або на одному з чотирьох сервісів.



Як шукати смартфони за допомогою бездротової зарядки?



Якщо ви шукаєте новий смартфон, а складені вручну публікації швидко старіють (оскільки нові моделі виходять щомісяця), то вам допоможуть сервіси. Спеціальні агрегатори автоматично поповнюють свої бази у безупинному режимі.



Почніть з офіційного сайту WPC (Wireless Power Consortium - Концорціуму бездротової електромагнітної енергії), якому належить розробка самого протоколу Qi (усі подробиці можете дізнатися на Wikipedia).



Для відкриття списку телефонів з підтримкою бездротової зарядки за посиланням нижче перейдіть в каталог організації WPC і введіть назву вашого гаджета (в базі є також Qi зарядники, адаптери, повербанки і так далі). ➘ www.wirelesspowerconsortium.com/products



Консорціум реєструє практично всі пристрої із цим стандартом живлення. Правда, наприклад, нам не вдалося знайти в їхній базі кілька пристроїв. Наприклад, при введенні YotaPhone 2 (модель yd201/yd206) дані відсутні, хоча виробник Yota Devices, що недавно збанкрутував, входить в консорціум. Вважається, кожен виробник зарядного пристрою Qi-типу повинен реєструватися у цій базі.



Крім Qi існують інші стандарти бездротової зарядки. Але фактично в 2019 році вам про це вже знати не обов'язково — всі сторонні протоколи і технології поглинені консорціумом WPC і стандартизуються як Qi. Давайте прояснимо подробиці.





  • Qi - фактично єдиний у світі стандарт бездротової зарядки від Wireless Power Consortium;


  • PMA — альтернативне рішення від організації Power Matters Alliance, яка об'єдналася з WPC у 2018 році;


  • A4WP — нішевий та найдосконаліший стандарт від Alliance for Wireless Power, розробники якого увійшли до складу PMA у 2015-му році та назвали об'єднання AirFuel Alliance;


  • AirFuel PMA — індуктивна зарядка, що існує під наглядом компанії Powermat і досі у низці зарядних пристроїв, незважаючи на численні об'єднання організацій розробників.




У 2019 вже можна сказати, що будь-які смартфони з підтримкою бездротової зарядки однаково сумісні з Qi-стандартом. Тому всі системи агрегування інформації об'єднують їх у загальний каталог.



Достатньо вибрати такий параметр як критерій пошуку, щоб дізнатися, чи підтримує телефон бездротову зарядку. Зверніть увагу, що наведені нижче посилання не мають жодної реклами та комерційної цінності - все це безкоштовні інформаційні автоматизовані сервіси.



1. GSM Arena



Перейти до списку телефонів безпроводової зарядки.



Плюси:





  • відображає навіть ті смартфони, які ще перебувають у розробці;


  • відзначає актуальність моделі (застаріла, у продажу чи розробці).




Мінуси:





  • скромна база з китайських (не міжнародних) апаратів;


  • можуть бути помилки у характеристиках.




Популярний на Заході інформаційний портал про мобільні гаджети і технології збирає найдокладніший матеріал за існуючими і навіть тільки готуються до запуску смартфонів. Розробники запропонували інструмент пошуку телефонів, що підтримує «бездротову зарядку» в умовах параметрів.



2. Phone Arena



Перейти до списку телефонів безпроводової зарядки.



Плюси:





  • зручне сортування за оцінкою користувачів;


  • є рейтинги за вердиктами в оглядах;


  • Велика база показників.




Мінуси:



Утиліта пошуку на відомому інформаційному та експертному сайті «phoneArena» пропонує не такий великий список моделей смартфонів — переважно апарати, які можна знайти у продажу. Також далеко не у всіх пристроях вказана бездротова зарядка в розділі «Battery», через що з результатів випали багато маловідомих телефонів.



3. Kimovil



Перейти до списку телефонів безпроводової зарядки.



Плюси:





  • відстежує разом із характеристиками смартфонів їх вартість (на міжнародних майданчиках);


  • додатково пропонує оцінку ефективності вкладень грошей.




Мінуси:





  • хостинг сайту періодично потрапляє під блокування пулу ip-адрес Роскомнагляду через боротьбу з Telegram і стає недоступним для Росії.




Відносно молодий агрегатор, який за короткий період зібрав найповнішу та уніфікованішу (тобто однакову за повнотою характеристик) базу даних смартфонів. Дозволяє визначити і цінову категорію шуканого пристрою, і модифікацію з апаратної начинки, дізнатися про відмінності в китайській та глобальній версіях та багато іншого.



4. Яндекс.Маркет



Перейти до списку телефонів безпроводової зарядки.



Плюси:





  • є російськомовні відгуки;


  • показує "білі" РСТ-версії пристроїв;


  • підбирає місцеві магазини, де можна придбати.




Мінуси:



Більшість із вас багато разів потрапляли на «Яндекс.Маркет» із результатів пошуку. Але мало хто знає, що в цьому нехай і комерційному агрегаторі товарів є гігантська база характеристик. Російський пошуковик використовує машинне навчання для аналізу смартфонів та іншої електроніки, через що результати відсіву за критерієм «бездротова зарядка» виходять досить насиченими щодо інформативності.



Цікавий факт — якщо ви хочете придбати сучасний і просунутий смартфон, то одна лише наявність індуктивної котушки для бездротової зарядки в його апаратному оснащенні в більшості випадків вже говорить про приладдя пристрою до небюджетної категорії.



Щоправда, у 2019-му році цей момент вже просікли маркетологи та почали додавати найдешевші модулі в економ-варіанти. Смартфон Alcatel 1X 5008Y (2019) за умовні 8000 рублів - явний приклад.



Якщо у вас виникли технічні питання, інженери компанії Neovolt готові відповісти на них у особистих повідомленнях ВКонтакте @NeovoltRu. Підпишіться в групі на новини зі світу гаджетів, дізнайтеся про покращення їхньої автономності та прогресу в наукових дослідженнях акумуляторів. Підключайтеся до нас у Facebook та Twitter. Ми також ведемо насичений блог у «Дзені» та на Medium – заходьте подивитися.



Якщо серед вас є знавці, напишіть у коментарі, як ви вважаєте за краще називати бездротову зарядку — «індуктивна зарядка» або «індукційна зарядка»? Правильна відповідь ми розкриємо та аргументуємо у наступній статті, присвяченій різниці між різними стандартами технології Wireless Charge.



Чи підтримує смартфон бездротове заряджання?



Щоб дізнатися, чи конкретна модель мобільного пристрою підтримує бездротову зарядку, потрібно вивчити її технічні характеристики. У документації від виробника дана технологія позначається як підтримка Qi, Qi-Power або індуктивна зарядка. У поодиноких випадках – «Wireless Charger Support». Головне, не сплутати бездротову (wireless) технологію зі швидкою зарядкою (fast/quick/speed charge).Ознайомитись з повним переліком найменувань технології швидкої зарядки, а також їх порівняльними характеристиками, перевагами та недоліками можна тут.



За допомогою цього посібника ви зможете самостійно визначити, чи має ваш смартфон опцію бездротової зарядки.



Як зрозуміти, підтримує телефон бездротову технологію підзарядки чи ні.



Якщо у вас вже є спеціальний індуктивний пристрій для бездротової підзарядки, перевірити його сумісність з телефоном дуже просто:





  • Прикласти смартфон задньою панеллю до зарядного майданчика.


  • Якщо екран увімкнеться і на ньому з'явиться процес заряджання, то опція бездротової підзарядки підтримується.


  • Якщо телефон заряджається, то ні - функція підтримується, але або є перешкоди при поєднанні, або зарядний пристрій недостатньо потужний.


  • Якщо смартфон не заряджається зовсім – він не підтримує бездротову технологію зарядки.




Якщо у вас ще немає бездротового зарядного пристрою, перевірити буде складніше, оскільки можливість зарядки без дроту ніяк не позначається на корпусі мобільного телефону і часто не вказується навіть у його налаштуваннях. параметри телефону або перевірити модель за допомогою спеціалізованих онлайн-агрегаторів.



Докладніше про способи перевірки смартфона через такі сервіси.



Системи перевірки підтримки індуктивної зарядки



Щоб скористатися таким сервісом, потрібно знати точну назву моделі телефону.Якщо ж ви плануєте купити новий смартфон і шукаєте варіант за допомогою бездротової зарядки, ви також можете використовувати ресурси системи перевірки, відсортувавши моделі за наявністю у них даної технології.



Розглянемо онлайн-агрегатори для перевірки підтримки бездротового заряджання мобільними пристроями.





  1. Офіційний сайт WPC (Wireless Power Consortium) WPC – це консорціум бездротової електромагнітної енергії, який є розробником протоколу Qi. Усі виробники індукційних зарядних пристроїв типу Qi, а також сумісних телефонів та планшетів повинні реєструватися в базі, розміщеній на сайті. Як перевірити смартфон через базу WPC:


    • Зайти на сайт www.wirelesspowerconsortium.com/products.


    • Введіть назву моделі/пристрою в полі «Знайти продукт» («Find a product»).


    • Знайти цікаву модель серед результатів видачі (будуть представлені продукти із зазначенням торгової марки, типу та назви виробу, дати реєстрації та парт-номера).






Якщо модель, що шукається, присутня в таблиці видачі, значить, вона підтримує протокол бездротової зарядки. Якщо ні, варто перевірити її через бази інших сервісів, т.к. на сайті WPC відображаються не всі дані, а в основному тільки нові моделі (випущені за останні 3 роки).





  • Зайти на сторінку www.gsmarena.com/search (якщо ви шукаєте планшет, можете скористатися наявним списком моделей).


  • Знайти розділ General і вибрати в ньому вкладку Brand. На кнопці «Show» справа нагорі з'явиться цифра, що означає загальну кількість знайдених пристроїв з підтримкою протоколу бездротової зарядки.


  • Перейдіть до списку гаджетів вибраного бренду, натиснувши кнопку Show.


  • Знайдіть у списку потрібну модель.Якщо пристроїв більше 70 і вони не відображаються на екрані, перевірте, чи відмічено пункт Wireless Charging серед характеристик у розділі Battery.




В основі бувають помилки і неточності (наприклад, може бути зазначено, що у якоїсь моделі є опція індукційної підзарядки, а насправді її у цієї моделі немає). Для отримання точніших даних перевірте смартфон через ще один ресурс.





  • Пошук у списках. Зайдіть на сторінку www.kimovil.com/ua/compare-smartphones, попередньо встановивши прапорець у пункті «Бездротова зарядка». Ви побачите повний список пристроїв із цією технологією. Щоб відсортувати список, зайдіть у розділ «Фільтри» та натисніть «Брендов». Потім з'явиться меню з пошуковим рядком, в який потрібно ввести найменування виробника телефону, що цікавить. Введіть бренд і виберіть потрібну модель у результатах видачі.


  • Пошук за моделлю. Зайдіть на сторінку www.kimovil.com/ua/compare-smartphones. Наберіть у пошуковому рядку вгорі назву моделі і виберіть її у списку, що випадає. Після переходу на сторінку з описом смартфона/планшета перейдіть до розділу «Акумулятори», а потім до підрозділу «Інше», де буде вказано, чи підтримує модель бездротову зарядку чи ні.




Якщо вам не вдалося знайти свою модель телефону в жодному з описаних сервісів, то, найімовірніше, вона не підтримує протокол Qi.



Чи можна вбудувати функцію бездротової зарядки в мобільний пристрій, який не має такої опції?



Так, можна. Для цього випускаються спеціальні Qi-ресивери у вигляді вкладиша, що підключаються до USB порту телефону (Type-C, microUSB або роз'єм для iPhone). Таку вкладку можна легко сховати під чохлом.



Однак, цей варіант має мінуси: постійно зайнятий usb-роз'єм і незручність у використанні за відсутності чохла у смартфона. Перед покупкою ресивера бажано почитати відгуки про модель (особливо доповнені відгуки, якщо ви плануєте зробити замовлення на Aliexpress). Не варто купувати на Aliexpress комплекти, що складаються з ресивера та зарядного пристрою, оскільки вироби в таких наборах мають низьку якість.



Як правило, мобільні телефони бюджетної цінової категорії не підтримують технології індукційної підзарядки. Для Qi-модуля потрібна якісна система охолодження та потрібен достатній простір під кришкою, тому смартфони з бездротовою зарядкою коштують недешево.



Існує думка, що якщо в мобільному пристрої є модуль NFC або функція швидкого заряджання, то має бути і опція бездротової підзарядки. Це не так, оскільки ці функції не пов'язані між собою.

Схожі записи